Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Basset hound

Basset hound...

Basset hound
ADINA OD ČASNÝŘE
 
Rodokmen
 
Adinu si pořídil náš děda s odchodem do důchodu. Celý život toužil po tomto plemenu se smutnýma očima a dobráckým srdíčkem. Když už měl na pejska dost času začali jsme se poohlížet po nějaké vhodné fenečce a jak na potvoru bylo zrovna ten rok bassetů jako šafránu. Nakonec jsme měli štěstí a v chovatelské stanici Od Časnýře paní Zuzany Veselé jsme vybrali bicolorní fenku s krásným jménem Adina.
Pro Ádu, jak jí doma říkáme, jsme si jeli v jejich osmi týdnech věku a od malička byla přesně taková jak má basset být. Klidná, vyrovnaná, nic jí nerozházelo. Než se k něčemu rozhoupe všechno napřed důkladně promyslí. S kočkou co má babi doma se skamarádila okamžitě. Pelišek měla nachystaný a vypadala v něm strašně malinkatá, ale to už se spravilo dorostla do něj a je akorát. Rodiče bydlí od nás kousek a tak od malinka byla v kontaktu s Megi a moc si rozuměli. Meg se o ni starala jak o vlastní štěně. Váleli se spolu a dováděli. A jejich společné vycházky milují obě. Áda vůbec chodí ráda ven na vycházky, kde nás přivádí k šílenství svým čmucháním všeho a všude. Aby stihla všechny psí zprávy v klidu přečíst nastaví na tachometru rychlost krok sun krok a s nosem u země si to šine vpřed. To však neznamená, že basset neumí utíkat. To byste koukali jak se dovede rozparádit. Věřte, že basseta v běhu hned tak nedohoníte.
Co se poslušnosti týče tak ovládáme základní povely včetně štěkání na povel. Basset za pamlsek udělá cokoli. V létě 2008 byla i s Meg na výcvikovém táboře v Lázních Bělohrad, kde se projevila jako vynikající stopařka. Bez problémů zvládla během týdne lomenou stopu. V poslušnosti se také zdokonalila a tak na rok 2009 plánujeme zkoušky ZOP a stopařské minimum. Když už jsme tam byli tak si Áda vyzkoušena i nějaké kousání na figuranta. Ze začátku nevěděla o co jde, ale rychle na to přišla.
Áda se zúčastňuje i výstav, prozatím vždy se známkou výborná a s krásnými posudky. Každoročně se koná Bassetiáda, kde basseti soutěží v nejrůznějších disciplínách a naše Adina je vítězkou Bassetiády 2008. Podařilo se nám vyhrát 4 disciplíny a v několika ostatních jsme se umístili na čelních místech. V roce 2009 vyrazíme na obhajobu prvenství a věříme, že se nám ji podaří uchovnit a potom se dočkáme i nějakých štěňátek.
 
 

Výstava
Umístění
Národní výstava psů Olomouc 2008 tř. dorost
VN 2, rozhodčí p. Štefík
Národní výstava psů Ostrava 2008
V4, rozhodčí p. Frnčová
Oblastní výstava psů Náměšť na Hané 2008 tř. otevřená
V1, vítěz třídy, rozhodčí p. Václavík
Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 2008
Rozhodčí p. Dvoříková
Bassetiáda
1 místo – celkový výtěz

Zkoušky :
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek