Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Československý vlčák

Československý vlčák...

 

Československý vlčák
MEGANE EDEN SEVERU
 
rodokmen
 
O koupi Československého vlčáka jsme začali přemýšlet již v době kdy jsme viděli, že naše fena Německého ovčáka Bora je velmi stará, neslouží jí zdraví a budeme se s ní muset brzy rozloučit. Po očku jsme se začali dívat na nabídku štěňat a po roce jsme si v chovatelské stanici Eden severu u Lucky Novoveské zamluvili fenečku Československého vlčáka. Když byli štěňátkům tři týdny vypravili jsme se do k Lucce do Liberce omrknout prcky a jednu konkrétní holku si vybrat. Vybráno jsme měli během chvilky. Když se na nás Megi koukla věděli jsme, že je to ona a žádná jiná štěňata už nás ani nezajímala. V osmi týdnech věku jsme si ji dovezli domů, kde na ni čekal připravený pelíšek, mističky a náš tenkrát roční synek se kterým se hned skamarádili a utvořili koalici se kterou jsme měli jako rodiče občas co dělat, abychom je oba zvládli.
Megi bydlela prvních čtrnáct dní s námi doma a pak se přestěhovala na dvůr odkud má výhled na další osazenstvo dvora – koně, kozu, slepice a podobnou havěť. Nutno říct, že se všemi se sžila velice dobře, kromě slepic ty jsme museli obnovit a postavit bytelnější pletivo kolem dvorku. Naštěstí venku se její lovecké pudy nijak neprojevují a bez problémů nás chodí navolno doprovázet při vyjížďkách s koňmi, kde se uplatňuje obrovská výdrž, kterou dostala do vínku po vlcích.
Odmalička jsme v rámci socializace navštěvovali výstavy psů a přestože jsme byli v tomto oboru nováčci byla fena ohodnocena vždy známkou výborná a podařilo se nám dosáhnout i několika titulů.
Protože jsme chtěli psa, co zvládá alespoň základní povely začali jsme navštěvovat cvičák a loni o prázdninách Meg složila zkoušky z výkonu ZZO a ZOP a v roce 2008 přidala speciální vytrvalostní zkoušku československých vlčáků ZVP1 kdy vzdálenost 40 km překonala v limitu 3 hod. 31 min.
Na podzim roku 2007 úspěšně absolvovala bonitaci v Jevišovicích s výborným výsledkem a to jak v exteriéru tak v povaze. Rovněž rentgeny kyčlí, vyhodnocované MVDr. Pepříkem v Opavě dopadli dobře.
Dnes je Megi plně vyspělá socializovaná fena s přátelskou povahou a to jak k lidem tak k ostatním zvířatům s výstavními i pracovními úspěchy. Do budoucna plánujeme odchov štěňat, která jak pevně věříme a uděláme vše pro to, aby byla stejně bezvadná jako ona a dělala novým majitelům jen samou radost.
 
 

Výstava
Umístění
Národní výstava psů Olomouc 2006, tř. mladých
V4, rozhodčí p. Václavík
Klubová výstava Hlučín
V2, rozhodčí p. Václavík
Mezinárodní výstava Intercanis Brno 2006, tř. mladých
V2, res. CAC, rozhodčí. L. Ubrová
Speciální výstava Světlá nad Sázavou, tř. mezitřída
V2, res. CAC, rozhodčí p. Hořák
Národní výstava psů Olomouc 2007, tř. mezitřída
V1 CAC, nár. vítěz., rozhodčí, p. Mojžíš
Mezinárodní výstava psů Intercanic Brno tř. otevřená 2007
V4, rozhodčí p. Mojžíš
Speciální výstava Lázně Bělohrad, tř. otevřená 2007
V3, rozhodčí p. Dostál
Národní výstava psů Olomouc 2008 tř. otevřená
V1, CAC, nár. vítěz, rozhodčí L. Ubrová
Národní výstava psů Ostrava 2008
V2 res. CAC
Oblastní výstava psů Náměšť na Hané 2008 tř. otevřená
V1, rozhodčí p. Václavík
Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 2008
rozhodčí L. Ubrová
 
 
Zkoušky : ZZO, ZOP, ZVP1
 
 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek