Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Štěňátkovské novinky

Nový blok - dvojitým kliknutím zde zahájíte úpravu bloku...

ŠTĚŇÁTKŮM JSOU TŘI TÝDNYcheeky

 

Ve čtvrtek měla štěňátka tři týdny a zjistila, že jim fungují i zadní nožičky a že jsou s nimi daleko rychlejší než když se jen plazila. A taky začaly růst zoubky. Tuto skutečnost ovšem maminka Megi příliš neocenila. Dalším objevem bylo, že sourozenci neslouží jen k tomu, aby se o  ně dalo ohřívat, ale že se do nich dá i kousat a tahat je za uši. Pomalu se mimina začínají vybarvovat  tři jsou světlejší a tři mají kožíšky více do hněda.  Nejvíce průbojná  a dravá je tmavší fenka, která se dokáže prosadit a když se jí něco nezdá tak  dává svou nelibost patřčně najevo hlasitým poštěkáváním a vrčením. Naopak oba kluci se zatím jeví jako velcí pohodáři, klidní a vyrovnaní. Pomalu se blíží čas kdy začneme mimina navykat na pevnou stravu protože Meginka dává okatě najevo, že s tím jak malým rostou zoubečky tak přímoúměrně klesá její ochota jim dávat tak často mlíčko jako když byli maličcí. Štěňátka prošla svým prvním odčervením a nutno říct, že to všechna zvládla naprosto s přehledem. Naše australačka Lady se celou dobu těšila až bude moct taky ke štěńátkům  a konečně nastal její čas. Meginka se o mimina přestala bát a tak část péče přenechala Ladynce. Ta nemeškala a s velkou chutí se k miminům hlásí a stará se o ně. Olizuje je a dává na ně pozor. Jakmile se začnou v boudě ozývat tak nemešká a běží je zkontrolovat, jestli se jim nic špatného neděje. Oba kluci a holčička již našli nové majitele, ale další tři holky na své páníky ještě čekají. 

 

   kteří se jim budou věnovat.8.11.2010

 

Štěnátka mají za sebou první týden života. Všechna jsou čiperná a velmi dobře prospívají. Jsou to šediví medvídci. Vzhledem k letošnímu teplému počasí jsme se rozhodli štanda přestěhovat ven, Megince do boudy. Ačkoliv jsme o tomto kroku vedli doma velmi žhavé diskuse, tak nakonec převážil fakt, že po dobu co jsme v práci – Jirka dostal mateřskou jen první týden, bude muset být Megča s miminama zavřená sama doma  a to ona nemá moc ráda. Teda né že by doma něco prováděla – tohle už má z mládí za sebou, ale je zvyklá běhat po zahradě a koukat kdo jde okolo a pochrupávat v seníku. Abych to zkrátila probrali jsme to ze všech stran a nakonec jsme popadli prádelní koš nabrali do něj mimina a za Meginčenýho dozoru jsme je přenesli do boudy. To bylo radosti. Mega je od té doby spokojená, nikam od mimin neprchá a vykukuje z boudy a sleduje dění okolo. První noc jsme celou chodili hlídkovat s baterkou jestli jsou malí v pořádku. Byli a byli moc spokojení. Ve slámě mají krásně teploučko a nic jim nechybí. A jako bonus se jim otevřela očka a začali na nás koukat. Pomalu se začínají hlásit první zájemci, ale některá štěňátka jsou stále volná a hledáme jim hodné páníky, kteří se jim budou věnovat.

   

 

31.10.2010

      Je až neskutečné jak dovedou tak malinkatí tvorečkové zapříčinit naprostý rozvrat rodiny. Ihned po narození  první dvě štěňátka ukázala jak mocné mají hlásky a jak se dovedou hlásit o jídlo. Během dalších dvou dnů se k nim přidali všichni ostatní což způsobilo především v nočních hodinách kolapsové stavy jedinců co mají slabší spánek a tak se druhý den Jirka rozhodl zbaběle opustit ložnici a přenechat ji štěňatům. Je pravda, že tak dvakrát za noc se našel nějaký zbloudilec, který stratil směr a místo na krmeni se vydal napříč bednou na opačnou stranu a své zoufalství pak dával patřičně hlasitě najevo. Cestu vždy našel, ale pokud naříkání trvá dlouho tak je lepší nešťastníkovi trošku pomoci a nasměrovat ho a v klidu opět usnout. Stal se ze mě  postupně noční navigátor ke krmení a dveřník když se chtěla jít Meginka vyvenčit ven. Mimina jsou šikovná a Megince je v ložnici přece jen trochu horko, tak jsme se rozhodli provést změnu a štěnda dnes putovala na  chodbu a Jirka může zpět do své postele. Jak se ukázalo jsou na chodbě naprosto spokojená.
 
 
 

28.10.2010 Štěňátka jsou na světě

 
Štěňata se narodila na státní  svátek 28.10.2010. Jsou to čtyři fenky a dva psi. Celý vrh je velikostně velmi vyrovnaný a mimina i maminka jsou v pořádku

 

 

 

27.8.2010 - Máme nakryto

matka: Megane Eden severu

otec: Lucky od Úhoště

narození štěňat: 27.10.2010

předpokládaný odběr štěńátek: na vánoce 2010

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde zahájíte úpravu bloku...

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek